Nekupuj signály, nekupuj signály, nebo se z toho zblázníš

Občas narazím na člověka, který je přesvědčen o kvalitě obchodních signálů nějakého guru. Prý si stačí koupit předplatné tohoto guru, pak podle něj obchodovat na burze a je to. Bezpracné, levné a bez stresu.

Ti nejlepší guru mají sporťák a drzý výraz v obličeji.

Obecný problém s prodejci signálů pro obchodování na burze je v tom, že:

A) oni nic neriskují, prodají Vám signál a mají klidně spaní, i když Vy proděláte jmění.

B) se samozřejmě nabízí otázka, proč místo prodeje signálů nemají fond? Odpověď je celkem jednoduchá. Je daleko snazší prodávat signály. Takhle bych mohl začít hned dnes prodávat signály na nakupování amerického akciového indexu, který už několik let stoupá. Dokud budou americké trhy stoupat, budu za mistra. Až trh začne klesat, změním strategii. Pár odběratelů signálů prodělá jmění, ale to mě bude jedno. Budu mít nastartovaný marketing na prodej signálů a těch pár lidí co mě opustí nahradí velmi rychle jiní.

C) je to tajemná černá skříňka, jak se říká „blackbox“. Jak chcete řídit pozici v trhu, když nevíte na čem je založená? Co až pozice půjde proti Vám, co budete dělat? Máte věřit v blackbox nebo radši vystoupit z pozice? Už máte pozici ve ztrátě 1 mil a je to 4. ztráta v řadě. Jak se zachováte?

Že se může systému skvěle dařit, ačkoliv vlastně nic neumí, najdete v jednom z předchozích článků: Jak se vyrábí podvodný automatický obchodní systém s průkazným rokem obchodování?

Můžu klidně vymyslet systém, který bude mít pravděpodobnost úspěchu 98%, ale ty 2% ztrátových obchodů prodělají všechny peníze. Úplně stejně to umí jiní lidé. Například, když někdo ví, že nějaký trh má stoupající trend, je celkem jednoduché dávat signály které jsou na long obchody a většinou se strefit.

Za mnou občas takhle někdo přijde, že objevil nějakého zázračného prodejce signálů. Většinou se chytí na jejich skvělý marketing. Marketing je to, co tihle prodejci umí skvěle. Rozmlouvám to lidem horem dolem, ale oni mi nevěří. Člověk si na některé věci musí přijít sám.

Ještě nikdo z nich se mi po dvou letech neozval, aby mi řekl že jsem pitomec, že vydělal jmění.

Jsem pevně přesvědčen, že pokud chcete vydělávat na trzích, musíte to dokázat sami.

Ohledně signálů už jsem psal v článku Funguje při obchodování následovat jiné?

Odebírejte novinky o investování

Přihlašte se k odběru novinek o investování, ať Vám neunikne investiční příležitost. Můžete teď hned:

Ze seznamu odběratelů se můžete kdykoliv odhlásit.

, ,

Zatím bez komentářů. Buďte první a napište komentář.

Napsat komentář

Novinky o investování na e-mail

Zadejte svůj e-mail a budeme Vám zasílat upozornění na nové články a novinky o investování určené jen pro odběratele.

Váš e-mail: