Jak snížit poplatky za opční obchod u Interactive Brokers

Vždy když se dívám na výpis od brokera s celkovou částkou za poplatky, říkám si „broker vždy vyhrává.“ Snížit obrovské poplatky je vždycky dobré. Interactive Brokers umožňuje u opcí nastavení SmartRouting, což umí poplatky za obchod snížit znatelně.

Smart routing najdete v konfiguračním okně Trader Workstation:

Nastavení SmartRouting u Interactive Brokers

Pod položkou Smart Routing je možné nastavit SMART Maximise Rebate. Systém pak při posílání příkazů na trh dává přednost burzám s největší slevou (Rebate), čili s nejnižšími poplatky. Nižší poplatky uvidíte nejspíš už při prvním obchodě.

Otázkou zůstává, jestli tento typ routování příkazů nezhoršuje realizovanou cenu obchodu. Až budete posílat na trh objednávku na více kontraktů, můžete ji odesílat po částech a zkusit různá nastavení. Problém je samozřejmě to, že cena opce se mezitím bude hýbat. Nějaký dojem z toho ale získáte. Já došel k závěru, že Smart Routing s nastavením Maximise Rebate je beze sporu výhodný u limitních příkazů, které necháte „viset v trhu“. Využívám různé typy Smart Routing dle aktuálních potřeb na rychlost zpracování objednávky.

Odkazy na Interactive Brokers stránky k Smart Routingu:

Odebírejte novinky o investování

Přihlašte se k odběru novinek o investování, ať Vám neunikne investiční příležitost. Můžete teď hned:

Ze seznamu odběratelů se můžete kdykoliv odhlásit.

, , ,

Zatím bez komentářů. Buďte první a napište komentář.

Napsat komentář

Novinky o investování na e-mail

Zadejte svůj e-mail a budeme Vám zasílat upozornění na nové články a novinky o investování určené jen pro odběratele.

Váš e-mail: